Nieuws

Waveteef of een paasei, u mag kiezen maar Dark Entries weet het al!

Door Kurt Ingels

09 maart 2025

U zou moeten weten dat met Pasen niet alleen paaseieren worden gegeten, maar veel beter nog, het dan ook weerom tijd is voor een nieuwe editie van het Waveteef festival.  Het sympathiek Waveteef festival viert anno 2025 weerom de minimal electropop en minimal wave met een jaren 80 geluid en verpakt dit vlotjes in drie dagen feest op de vaste locatie De Wommel (Wommelgem) en wel op vrijdag 18, zaterdag 19 en zondag 20 april. Dark Entries zal in dit rubriekje kort de groepen toelichten die op deze driedaagse act de présence geven. We starten, hoe kan het ook anders, met het trio dat op vrijdag 18 april het podium onveilig maakt: IVUR, Kühle Matrosen en Twilight Ritual. Doorlopend is er een tentoonstelling van kunstwerken van Inge Lopen, Pikzwart en Tommaso Leporale. Uiteraard is er telkens ook  een afterparty tot in de vroege uurtjes met  We Are Stranger,  Echo Beach DJ Team, HEX:A DJ Team, Club Solitaire DJ team en het Waveteef DJ Team! Binnenkort komen in onze nieuwsrubriek ook de zaterdag en de zondag aan bod.

IVUR (Oostentrijk)

IVUR,  wat staat voor “Infraviolet Ultrared”, is een Oostenrijks-Hongaars elektronisch project uit de regio Wenen. Het oprichtende lid, de ervaren underground dj Mr.URNs, die de afgelopen 25 jaar de dansvloeren heeft bezig gehouden, besloot om een andere kant op te gaan en zelf zijn muziek uit te brengen. Na enige tijd nummers te hebben geschreven en samenwerkingen te hebben gedaan met artiesten als “Laut Fragen” en “Tilly Electronics”, gaf de pandemie hem het laatste duwtje om alles in een release te gieten. IVUR mengt de genres die hij als dj speelde tot een zeer dansbare melange van darkwave, synthpop en italo disco die wordt gepimpt met zijn kenmerkende zang.  Aanvankelijk was het de bedoeling dat IVUR louter een studioproject zou zijn, maar de beslissing om live te gaan spelen bracht een verandering in de bezetting met zich mee. Multi-instrumentalist FKV, die al vele jaren liveshows speelt en ook de helft is van het Weense darkwave duo Touch By Touch, kwam erbij op keyboards en is sedertdien ook in de studio een vast groepslid. Voor het eerst live in België en wel op Waveteef.

Kühle Matrosen (Duitsland)

Kühle Matrosen  dat is Lars “Hubert Kühl” Tischler uit Hamburg. Op het podium staat Hubert Kühl aan de microfoon en Marc Trose aan de knoppen. De naam Kühle Matrosen verwijst naar “Blaue Matrosen” van Der Moderne Man’. Niet zo lang geleden kwam het tweede album uit en dit is minder een hommage aan de oude muziek. Er zijn meer dansbare ‘beats’. Het geluid is dikker, vetter. Maar ook hier klinkt elke tweede ‘beat’ als de jaren tachtig - en dat is maar goed ook! Kom dansen op Waveteef, de jaren 80 zijn immers nog niet voorbij!

Twilight Ritual (België)

Twilight Ritual is sinds 1982 het laboratorium voor de expressionistische en minimalistische muziek van Geert Coppens en Peter Bonne. Beiden heren waren betrokken bij veel verschillende projecten zoals Autumn, Linear Movement (vorig jaar op Waveteef) en het populaire A Split Second, maar Twilight Ritual is altijd een project geweest tussen Geert en Peter, zonder dat er iemand anders bij betrokken was. De hoogdagen wan Twilight Ritual situeren zich tussen 1982 en 1984. Veel van de Twilight Ritual nummers verschenen op compilaties, voordat uiteindelijk de Spaanse onafhankelijke platenmaatschappij Auxilio De Cientos geïnteresseerd was in het uitbrengen van een volledig album van het Belgische Twilight Ritual. Uiteindelijk werd begin 1985 het schitterende album “Rituals” uitgebracht. Dit album is nu een collectors item, Genetic music bracht “Rituals” in 2005 opnieuw uit. En anno 2025 staat Twilight Ritual als hoofdact op vrijdagavond te blinken tijdens het Waveteef festival.

Waveteef

Waveteef facebook evenementenpagina

Tickets

Delen op

Over Kurt Ingels

Kurt Ingels, alias dj Kurt Darkdweller, is geen ééndagsvlieg. Oudstrijder in de scene en bij Dark Entries. Stortte zich, lang geleden, tijdens hogere studies in een lagere, duistere orde. Als new wave tiener opgegroeid maakte hij als twen Gent onveilig en ging er aan de slag met eigen fuiven (Weltschmerz Nacht), startte een dj carrière, schreef op een blauwe maandag het boek ‘de dag dat het zonlicht niet meer scheen, wave in België’, werd eeuwen geleden ingelijfd bij het papieren Dark Entries, zette mee het Belgian Independent Music festival op poten en weigert steevast ouder te worden. Trouwe soldaat, gepassioneerd door muziek en dan vooral die van de donkere soort. Op passie staat geen leeftijd.

Wil je Dark Entries steunen? Doe een gift op BE49 0017 6243 8971

© Dark Entries. Alle rechten voorbehouden. Ontwerp door We Cre8 It.